Borsa Haberleri

Brooge Energy, Satın Alma Haberleriyle 15% Yükseldi

October 4, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Brooge Energy, Satın Alma Haberleriyle 15% Yükseldi

Brooge Energy (BROG), Dubai Finans Piyasası’nda işlem gören denizcilik ve nakliye şirketi Gulf Navigation Holdings tarafından satın alınacağı haberlerinin ardından piyasa öncesinde 15% değer kazandı.

Gulf Navigation, önerilen satın almanın, büyümeyi arttırma ve petrol, petrokimya ve gazla ilgili entegre bir lojistik hizmetler portföyü sağlama stratejisinin bir parçası olduğunu belirtti.  Anlaşmanın dördüncü çeyrekte tamamlanması bekleniyor. 

👀 Brooge Energy Kimdir? Temiz petrol ürünleri ve biyoyakıtlar ile ham petrol depolama ve ilgili hizmetler alanında faaliyet gösteren altyapı sağlayıcısı Brooge Energy, iş ve faaliyetlerini bağlı ortaklıkları Brooge Renewable Energy ve Brooge Petroleum and Gas Investment Company (BPGIC) aracılığıyla yürütüyor. 

Şirketin orta akım petrol depolama ve diğer hizmetlere odaklanan birincil işletme iştiraki olan BPGIC, Büyük Arap Emirlikleri’ne bağlı Fujairah Limanı’nda Hürmüz Boğazı’nın dışında stratejik bir konuma sahip. 

Şirket, müşterilerine hızlı sipariş işleme süreleri, mükemmel müşteri hizmetleri ve düşük ürün kayıplarıyla yüksek doğrulukta harmanlama hizmetleri sunuyor.

Brooge Energy, Satın Alma Haberleriyle 15% Yükseldi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Yahoo Finance