Borsa Haberleri

Broadcom, VMware’i Satın Alma Görüşmeleri Yapıyor

May 23, 2022 • 1 dakika okuma süresi
Broadcom, VMware’i Satın Alma Görüşmeleri Yapıyor

Çip üreticisi Broadcom (AVGO), bulut hizmeti sağlayıcısı VMware (VMW)’i satın almak için görüşmelerde bulunuyor.

Broadcom ve VMware arasındaki görüşmeler devam ediyor fakat yakın zamanda bir anlaşmaya varılamadı, anlaşmanın şartları da henüz belli değil.

Bu görüşmeler, son dört yılda 18,9 milyar dolar karşılığında CA Technologies’i ve 10,7 milyar dolar karşılığında Symantec Corp’un güvenlik departmanını satın almasının ardından Broadcom’un işini yarı iletkenlerden kurumsal yazılıma kadar çeşitlendirecek.

Bloomberg News, bu anlaşmayı ilk olarak pazar günü geç bir vakitte bildirdi. Broadcom ve VMware, yorum taleplerine hemen yanıt vermedi. Cuma günü itibarıyla, VMware’in piyasa değeri 40,3 milyar dolardı.

Verilere göre VMware’in en büyük yatırımcısı 40% hisseyle birlikte Michael Dell. Bunun sebebi ise, Dell Technologies (DELL)’in geçtiğimiz yıl VMWare’i hissedarlarına devretmiş olması olarak belirtiliyor.

Daha önce Broadcom’a yatırım yapmış olan özel sermaye şirketi Silver Lake ise 10% hissesi ile VMware’in ikinci en büyük hissedarı konumunda yer alıyor.

Broadcom, VMware'i Satın Alma Görüşmeleri Yapıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı