Borsa Haberleri

Broadcom, VMware’de 1.300 Kişinin İşine Son Verecek

Aralık 1, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Broadcom, VMware’de 1.300 Kişinin İşine Son Verecek

Broadcom (AVGO), VMware’i (VMW) milyarlarca dolarlık satın alma işleminin tamamlanmasının ardından Kaliforniya’daki ofisinde yaklaşık 1.300 VMware çalışanını işten çıkarmayı planlıyor.

Bloomberg News’in haberine göre Broadcom, Kaliforniya İstihdam Geliştirme Departmanı’na yaptığı başvuruda, işten çıkarmaların 26 Ocak’ta başlayacağını ve yaklaşık 1.267 pozisyonu etkileyeceğini söyledi.

Rapora göre işten çıkarmalar VMware’in Palo Alto’daki genel merkezinde yapılacak ve bu merkez anlaşmanın tamamlanmasından sonra açık kalacak.

Broadcom CEO’su Hock Tan’ın stratejisi, güçlü pazar payına sahip ancak büyüme beklentisi düşük olan şirketleri tespit etmek. Ancak, bu şirketleri satın aldıktan sonra, maliyetleri düşürmek için operasyonları konsolide ederken, mühendislik yeteneklerini de elinde tutmaya çalıştığı belirtiliyor.

Bu haftanın başlarında Broadcom’un VMware’den devraldığı çalışanların “çoğunu” işten çıkardığı bildirilmişti. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha