Borsa Haberleri

Broadcom, Uzaktan Erişim Birimi KKR’ye Satacak

Şubat 26, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Broadcom, Uzaktan Erişim Birimi KKR’ye Satacak

Yarı iletken üreticisi Broadcom (AVGO), kullanıcıların masaüstü bilgisayarlara ve uygulamalara herhangi bir cihazdan erişmesine olanak tanıyan uzaktan erişim birimini özel sermaye şirketi KKR’ye (KKR) satmak için 3,8 milyar dolarlık bir anlaşma imzalamaya hazırlanıyor.

Reuters’ın konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklara dayandırdığı haberine göre potansiyel anlaşma, Broadcom CEO’su Hock Tan’ın kasım ayında yazılım üreticisi VMware’i 69 milyar dolara satın almasının ardından şirketin portföyünü düzene sokma çabasının altını çiziyor.

Kaynaklar, KKR’nin son kullanıcı bilişim (EUC) birimi için yapılan açık artırmada EQT (EQT) dahil diğer özel sermaye şirketlerine karşı galip geldiğini söyledi.

Konunun gizli olması nedeniyle isimlerinin açıklanmasını istemeyen kaynaklar, anlaşmanın bugün gibi erken bir tarihte duyurulabileceğini de sözlerine ekledi.

Broadcom Aralıa ayında son kullanıcı bilişim birimini elden çıkarmaya çalışacağını söylemişti. Şirket ayrıca VMware’in güvenlik yazılımı işi Carbon Black’i de satmak istiyor. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti