Borsa Haberleri

Broadcom Bilançosu Yatırımcıları Memnun Etmedi

Eylül 1, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Broadcom Bilançosu Yatırımcıları Memnun Etmedi

Broadcom (AVGO) hisseleri, yarı iletken ve yazılım şirketinin Wall Street beklentilerine paralel açıkladığı bilançosunun ardından değer kaybetti. 

Broadcom, 30 Temmuz’da sona eren mali üçüncü çeyrekte, geçen yılın aynı dönemine göre 5% artışla 8,87 milyar dolar gelir açıkladı. Bu rakam, Wall Street konsensüsünün 8,85 milyar dolarlık beklentisinin hafif üzerinde geldi. 

Aynı dönemde şirket hisse başına 10,54 dolar düzeltilmiş kâr etti ve 10,43 dolarlık beklentiyi hafif aştı. 

CEO Hock Tan yaptığı açıklamada, “Broadcom’un üçüncü çeyrek sonuçları, hiper ölçekli müşteriler veri merkezlerindeki yapay zekâ kümelerini ölçeklendirip ağa bağladıkça yeni nesil ağ teknolojilerine olan talepten kaynaklandı. Dördüncü çeyrek görünümümüz, yıllık büyüme öngörüyor ve bu da üretici yapay zekâ için ağ oluşturmada devam eden liderliği yansıtıyor.” ifadelerini kullandı. 

Şirket, dördüncü mali çeyrek için, bir yıl öncesine göre 4% artışla 9,27 milyar dolar gelir öngörüyor ve bu rakam, analist tahminleriyle uyumlu. 

Broadcom, yapay zekânın coşkulu büyümesinde potansiyel bir oyuncu olarak görülüyor ancak yatırımcılar bu eğilimin finansal sonuçları önemli ölçüde etkilediğine dair daha net işaretler görmeyi umuyor.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Barron’s

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti