Borsa Haberleri

Bristol-Myers ve Novartis Kanser İlaçlarına Onay Aldı

May 31, 2022 • 1 dakika okuma süresi
Bristol-Myers ve Novartis Kanser İlaçlarına Onay Aldı

Bristol-Myers Squibb (BMY) ve Novartis (NVS), özofagus ve kan kanserinde ek endikasyonlar için kanser ilaçları olan Opdivo ve Kymriah’ı satmak üzere onay aldı.

FDA, endikasyon için Opdivo ile floropirimidin ve platin içeren kemoterapinin yanı sıra Opdivo artı Yervoy’a yeşil ışık yaktı. Onay, CheckMate -648 adlı bir denemeden elde edilen verilere dayanıyor.  

Öte yandan Novartis, refrakter foliküler lenfoma hastaları için üretilen Kymriah’a da hızlandırılmış bir şekilde onay aldı.

Böylece en son düzenleyici olan nod ile Kymriah (tisagenlecleucel), ABD’de üç kan kanseri türünün tedavisi için onaylanmış oldu. 

CAR-T hücre tedavisi, Norvatis’e 2021’de yaklaşık olarak 24% büyüme ile 587 milyon dolar net satış sağlamıştı.

Bristol-Myers ve Novartis Kanser İlaçlarına Onay Aldı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı