Borsa Haberleri

Bristol Myers ve Avidity, 2,3 Milyar Dolarlık Ortaklığını Genişletiyor

November 28, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Bristol Myers ve Avidity, 2,3 Milyar Dolarlık Ortaklığını Genişletiyor

RNA terapötik şirketi Avidity Biosciences (RNA), Bristol Myers Squibb (BMY) ile mevcut ortaklığını, 2,3 milyar dolar değerinde bir anlaşmayla birden fazla kardiyovasküler ilacı birlikte geliştirmek ve ticarileştirmek üzere genişletti.

Yeni ortaklık, Avidity’nin Bristol Myers birimi MyoKardia ile 2021 yılında yaptığı ve şirketlerin kalp dokusunda antikor oligonükleotid konjugatları (AOC’ler) adı verilen yeni bir RNA terapötik sınıfının potansiyelini ortaklaşa keşfetmeyi kabul ettiği işbirliğinin üzerine inşa ediliyor.

Söz konusu ortaklık açıklamasının ardından Avidity hisseleri piyasa öncesinde 20%  değer kazandı.

Anlaşma şartlarına göre, New York merkezli ilaç devi, Avidity’nin AOC platform teknolojisi kullanılarak geliştirilen beş adede kadar kardiyovasküler hedefin gelecekteki tüm Ar-Ge ve ticari faaliyetlerini finanse edecek.

Bunun karşılığında Avidity, Bristol Myers’tan hisse başına 7,88 dolardan 60 milyon dolar nakit ve 40 milyon dolar sermaye yatırımı şeklinde 100 milyon dolar ön ödeme alacak.

Bristol Myers ve Avidity, 2,3 Milyar Dolarlık Ortaklığını Genişletiyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha