Borsa Haberleri

Bristol-Myers, Mirati Therapeutics’i 4,8 Milyar Dolara Satın Alacak

October 9, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Bristol-Myers, Mirati Therapeutics’i 4,8 Milyar Dolara Satın Alacak

Bristol-Myers Squibb (BMY), kanser ilacı üreticisi Mirati Therapeutics’i (MRTX) yaklaşık 4,8 milyar dolara satın almaya hazırlanıyor.

Dün yapılan açıklamaya göre Bristol-Myers, Mirati’yi hisse başına 58 dolar nakit karşılığında, yani toplam 4.8 milyar dolara satın almayı kabul etti. Mirati hisse sahipleri ayrıca, sahip oldukları her bir Mirati hissesi için potansiyel olarak hisse başına 12 dolar nakit değerinde bir Koşullu Değer Hakkı alacaklar.

Söz konusu anlaşma, Mirati hisselerinin perşembe günü Bloomberg’ün şirketin bir devralma hedefi olabileceğini öne süren bir haberiyle 45% artmasının ardından geldi. Bu, kasım ayında Bloomberg’in Mirati’nin ilaç hattındaki güncellemeler öncesinde büyük ilaç şirketlerinden ilgi gördüğüne dair haberini takip etti. 

BMO analistleri cuma günü MRTX’in hedef fiyatını 31 dolardan 72 dolara yükselterek, “Doğrulanmamış olsa da, hisseler artık potansiyel bir satın alma primini yansıtıyor.” yorumunu yaptı.

Satın alma işleminin, önümüzdeki yılın ilk yarısında tamamlanması bekleniyor. Bristol-Myers’ın anlaşmayı nakit ve borç kombinasyonu ile finanse etmesi bekleniyor.

Bristol-Myers, Mirati Therapeutics’i 4,8 Milyar Dolara Satın Alacak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha