BIST Şirket Haberleri

Brisa’nın Hindistan’daki Fabrikası Karbon Nötr Sertifikası Aldı

October 13, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Brisa’nın Hindistan’daki Fabrikası Karbon Nötr Sertifikası Aldı

Brisa’nın öncü markası olan Bridgestone, sürdürülebilirlik adımlarında önemli bir başarıya imza attı. 🏆

🌱 Karbon Ayak İzi Azaltma Hedefinde Büyük İlerleme

Hindistan’ın Pune kentindeki Chakan fabrikası, uluslararası standart PAS 2060’a göre karbon nötr olarak LRQA tarafından onaylandı. Yılda 4 milyondan fazla lastik üreten bu tesis, karbon ayak izini 94% oranında azaltarak dikkat çekici bir başarıya ulaştı.

💬 Bridgestone Yetkilisinden Açıklamalar

Bridgestone EMIA Sürdürülebilirlikten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Koji Takagi, bu başarının şirketin küresel vizyonu ile uyumlu olduğunu vurguladı. Takagi, “Küresel olarak Bridgestone, karbon nötr bir mobilite toplumunu gerçeğe dönüştürmeye kararlı. Hindistan’daki fabrikamızın karbon nötr sertifikası alması, şirketimizin sürdürülebilirlik hedefleri açısından tarihi bir dönüm noktasıdır.” dedi. Ayrıca Bridgestone’un 2050 yılına kadar karbon nötr olma hedefini Paris İklim Anlaşması’na uygun bir şekilde gerçekleştirdiğini hatırlattı.

🌟 Brisa’nın Sürdürülebilirlik Hedefleri

Lastik sektöründe lider bir isim olan Brisa, ortakları Bridgestone ve Sabancı Holding ile birlikte iklim değişikliği konusundaki sorumluluğunu artırıyor. Brisa, 2030 yılına kadar doğrudan emisyonlarını 56% azaltma ve 2050 yılında net sıfır emisyon hedefiyle sürdürülebilirliğe olan bağlılığına devam ediyor.

Brisa'nın Hindistan'daki Fabrikası Karbon Nötr Sertifikası Aldı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Foreks