Temettü Tarihleri ve Temettü Takvimi

Brisa Hisse Başına 3,24 TL Temettü Ödeyecek!

March 28, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Brisa Hisse Başına 3,24 TL Temettü Ödeyecek!

Brisa Bridgestone Sabancı Lastik, 28 Mart seans sonuna kadar portföyünde BRISA hissesi bulunduran tüm yatırımcılarına pay başı 3,2400 TL temettü ödeyecek.

● Son Fiyatına Göre Verimi: 5,69%

● Temettü Hak Ediş için Son Tarih: 28 Mart 2023

● Temettü Dağıtım Tarihi: 29 Mart 2023

● Temettü Ödeme Tarihi: 31 Mart 2023

Örneğin; portföyünde 10 bin TL’lik (75 adet) Brisa Bridgestone Sabancı Lastik (BRISA) hissesi olan yatırımcılar 576,72 TL temettü ödemesi alacak.

Şirket temettü ödemesinin gerçekleştiği gün, düzeltilmiş fiyattan işlem görecek.

📖 Sözlük

Bir şirketten temettü, yani kâr payı almak isteyen yatırımcıların hak ediş için belirtilen son tarihte tüm gün boyunca portföyünde o hisseyi bulundurmaları gerekir. Temettü dağıtım tarihinde, hissenin fiyatı, şirketin ortaklarına dağıtacağı temettü miktarı kadar düşer ve ödeme 2 – 3 iş günü içerisinde nakit olarak Midas yatırım hesabına yansıtılır.

Brisa Hisse Başına 3,24 TL Temettü Ödeyecek!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Kamuyu Aydınlatma Platformu