BIST Şirket Haberleri

Brisa (BRISA)’dan Elektrikli Araç Sektörü için Bir İlk

October 11, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Brisa (BRISA)’dan Elektrikli Araç Sektörü için Bir İlk

Türkiye lastik sektörünün devi Brisa, hızlı bakım servisi Otopratik ile elektrikli araç üretim ve dağıtımında ön plana çıkan Cenntro Türkiye arasında önemli bir iş birliği gerçekleşti. 

📍 Neler Olacak?

Bu iş birliği anlaşması kapsamında Otopratik, Cenntro Türkiye’nin elektrikli araçları için birçok alanda destek sunacak. İşte bu destekler:

– Satış noktası olmayan şehirler için araç teslim hizmeti

– Satış sonrası bakım hizmetleri

– Garanti dahilinde veya dışında olan onarım hizmetleri

🔗 Anlaşmanın Kapsamı

Anlaşma ilk olarak 20 Otopratik noktasında hayata geçirilecek. Ancak bu sadece bir başlangıç. Yıl sonuna kadar 20 noktayı daha bu iş birliğine dahil edilerek hizmet ağını genişletmeyi planlıyorlar.

🎯 Mobilite Sektörüne Yeni Soluk

Bu iş birliği, elektrikli araç sektörü için büyük bir adım olarak görülüyor. Brisa’nın mobilite alanında lider konumda olması ve Cenntro Türkiye’nin bu alandaki liderliği, iş birliğinin önemini bir kat daha artırıyor.

Brisa (BRISA)’dan Elektrikli Araç Sektörü için Bir İlk

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Foreks