BIST Şirket Haberleri

Brisa (BRISA) 100 Milyon Dolarlık Kredi Anlaşması İmzaladı

Eylül 21, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Brisa (BRISA) 100 Milyon Dolarlık Kredi Anlaşması İmzaladı

Brisa, yeni yatırım harcamalarında kullanmak üzere Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile 2 yılı anapara geri ödemesiz 6 yıl vadeli 100 milyon dolar tutarında yeni kredi anlaşmasını resmileştirdi.

Söz konusu kredi, şirketin 2023-2025 dönemi, sürdürülebilirlik adımlarını da barındıran yeni yatırım harcamaları programını finanse etmek için kullanılacak.

Yatırımın Detayları Neler? 🏭

Açıklanan detaylara göre, Brisa bu krediyi Aksaray’da yer alan fabrikasında yeni makine ve ekipman alımı ile kapasite artışına yönlendirecek. Aynı zamanda İzmit Fabrikası’nda, yakıt tasarruflu ve düşük karbon emisyonlu ürün üretimini artırmaya yönelik yatırımlar da programda yer alıyor.

Brisa CEO’sundan Açıklama 🎙️

Brisa CEO’su Haluk Kürkçü, bu anlaşmayla ilgili yaptığı açıklamada, şirketin 2050 yılına kadar sürdürülebilirlik alanındaki hedeflerine emin adımlarla ilerlediğini belirtti. Kürkçü, “Vizyonumuz, tüm paydaşlarımızla daha az karbon ayak izi ile topluma örnek olmak” diyerek Brisa’nın yatırımlarını sürdürülebilirlik hedefleri doğrultusunda yapılandırdığını vurguladı. CEO ayrıca, “EBRD ile 100 milyon dolarlık bu kredi anlaşması, şirketimizin güçlü finansal yapısının, geleceğe yönelik hedeflerinin ve sürdürülebilirlik konusundaki kararlılığının bir göstergesidir.” dedi.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Bloomberght

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti