Ekonomi ve Finans Haberleri

Brent 91 Dolara Yükseldi

April 5, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Brent 91 Dolara Yükseldi

Petrol fiyatları son dönemlerdeki artışını sürdürerek, Ortadoğu’daki jeopolitik gerilimler, arzın sıkılaşmasına ilişkin endişeler ve talep artışına ilişkin beklentilerin desteğiyle ikinci haftalık kazancına doğru ilerledi.

Brent ham petrol vadeli işlemleri, TSİ 16.15’te 0,43 artışla varil başına 91,04 dolardan, ABD ham petrolü vadeli işlemleri ise 0,22% artışla varil başına 86,78 dolardan işlem gördü.

Brent ve WTI, OPEC’in üçüncü büyük üreticisi İran’ın, üst düzey İranlı bir askeri personelin öldüğü bir saldırı nedeniyle İsrail’den intikam alma sözü vermesinin ardından bu hafta 4%’ün üzerinde bir artış kaydederek ikinci hafta üst üste yükselişe geçmeye hazırlanıyor.

SEB analisti Bjarne Schieldrop, “Piyasa İran’dan bir tür misilleme gelebileceğinin farkında ancak herhangi bir detay bilmiyor ve bu da büyük bir rahatsızlık ve gerginlik yaratıyor.” yorumunu yapıyor. 

Brent 91 Dolara Yükseldi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters