BIST Şirket Haberleri

Bossa Ticaret 82,5% Bedelsiz Sermaye Artırımı Nasıl Gerçekleşecek?

Bossa Ticaret 82,5% Bedelsiz Sermaye Artırımı Nasıl Gerçekleşecek?
Google News Icon Takip Et

Bossa Ticaret (BOSSA), şirket sermayesini 356 milyon TL’den 82,5% oranında bedelsiz olarak 650 milyon TL’ye yükseltecek.

Bölünme gününe kadar portföyünde Bossa Ticaret hissesi bulunan tüm yatırımcılar bedelsiz sermaye artırımından yararlanabilecek.

Hissenin 82,5% oranında bölünmeye gitmesiyle birlikte 100 lotu bulunan yatırımcının 182,5 lotu olacak.

Bölünme Sonrası Hissenin Fiyatı Kaç TL Oldu?

Bossa Ticaret, 26 Haziran 2023 tarihi itibarıyla düzeltilmiş pay fiyatı olan 7,08 TL’den işlem görmeye başlayacak.

Bossa Ticaret Bedelsiz Sermaye Artırımı Ne Zaman? 

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Bossa Ticaret’in bedelsiz sermaye artırım başvurusunu 22 Haziran 2023 tarihi itibarıyla onayladı. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklama yapan şirket, bölünme tarihini 26 Haziran 2023 olarak duyurdu.

Bedelsiz Sermaye Artırımı için Başvuru Yapmaya Gerek Var mı?

Midas yatırım hesabında, Bossa Ticaret (BOSSA) hissesi bulunan yatırımcıların bedelsiz sermaye artırımı için herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur.

Bölünmeden elde edilen lotlar otomatik olarak yatırım hesabına yansıtılır ve hisse düzeltilmiş fiyattan işlem görmeye başlar.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Kamuyu Aydınlatma Platformu