BIST Şirket Haberleri

Borusan Mannesmann, Romanya’da 15 Milyon Avroluk Yatırım Kararı Aldı!

January 31, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Borusan Mannesmann, Romanya’da 15 Milyon Avroluk Yatırım Kararı Aldı!

Borusan Mannesmann’ın sürdürülebilir büyüme hedefleri doğrultusunda Romanya’da, inşaatı 2023 yılının mart ayında başlayacak ve aynı yılın sonunda tamamlanarak seri üretime geçecek bir tesis kuruyor.

Toplam yatırım bedeli yaklaşık 15 milyon avro olacak tesiste, otomotiv müşterilerinin ihtiyacına yönelik amortisörlerde kullanılan silindir borusu, rezerve borusu ve özel kullanım alanı olan monotüplerin kesme ve işleme çalışmaları gerçekleştirilecek.

4.800 m2 üretim ve stok alanı bulunacak tesis, ilk aşamada 50’den fazla kişiye istihdam olanağı sağlayacak.

2026 yılında 10 bin tonun üzerinde satış hedefi olan tesisle ilgili, Romanya Maliye Bakanlığı’nca onaylanmış 5,8 milyon avro tutarında yatırım teşvik onayı da bulunuyor.

Borusan Mannesmann, Romanya’da 15 Milyon Avroluk Yatırım Kararı Aldı!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı