Borsa Haberleri

Borsayı Hareket Ettirenler: WE, CVNA, PENN

Ağustos 9, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Borsayı Hareket Ettirenler: WE, CVNA, PENN

ABD borsaları, enflasyon verisi öncesi güne ekside başladı. Hisse tarafında ise bazı şirketler güçlü gelişmelerle yükselirken, bazıları da değer kaybetti. 

📊 Bugün borsayı hareket ettiren hisselerle karşındayız!

  • WeWork (WE): WeWork’ün ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na sunduğu bir başvuruda, beklentilerin altındaki üyelik oranları nedeniyle şirketin faaliyetlerini sürdürme kabiliyeti konusunda şüpheler olduğunu belirtmesinin ardından hisse 29% geriledi. WeWork, potansiyel bir iflas ya da borcunun yeniden yapılandırılması veya yeniden finanse edilmesi gibi önlemler konusunda uyarıda bulundu. Bu yılın başından beri 1 doların altında olan hisse fiyatı, piyasa açılışında 0,14 dolara düştü.
  • Carvana (CVNA): İkinci el araba perakendecisi Carvana, üçüncü çeyrek için düzeltilmiş FAVÖK’ün 75 milyon doların üzerinde olmasını bekliyor; bu rakam, önceki beklentilerinden ve analistlerin 46,4 milyon dolarlık beklentilerinden daha yüksek. Şirket hissesi, açılışta 4%’e yakın yükseldi. 
  • Penn Entertaintment (PENN): Disney’in (DIS) ESPN’inin spor bahisleri sitesi ESPN Bet’i oluşturmak için Penn ile 10 yıllık bir anlaşma yaptığını duyurmasının ardından, eğlence ve kumarhane şirketinin hisseleri 15%’in üzerinde değer kazandı. Anlaşmanın bir parçası olarak Penn, ESPN’e 1,5 milyar dolar nakit ödeyecek. Anlaşma haberi üzerine Disney’in hissesi de 1,8% yükseldi. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti