Borsa Haberleri

Borsayı Hareket Ettirenler: USM, TDS, AMZN, FTNT, BKNG

Borsayı Hareket Ettirenler: USM, TDS, AMZN, FTNT, BKNG
Google News Icon Takip Et

ABD borsaları bu haftanın son gününe artıda başladı. Hisse tarafında ise bazı şirketler güçlü gelişmelerle yükselirken, bazıları da değer kaybetti. 

📊 Bugün borsayı hareket ettiren hisselerle karşındayız!

  • US Cellular (USM) Telephone and Data Systems (TDS): USM ve TDS hisseleri, şirketlerin yönetim kurullarının US Cellular için stratejik alternatifleri araştırmak üzere bir süreç başlatma kararı almasının ardından sırasıyla 60,91% ve 49,81% yükseldi. TDS, UScellular’ın yaklaşık 83%’üne sahip.
  • Amazon (AMZN): E-ticaret devi, güçlü ikinci çeyrek sonuçları ve iyimser gelir beklentisinin ardından 9%’un üzerinde yükseldi. Amazon, analistlerin 0,35 dolar beklentisinin üzerinde, hisse başına 0,65 dolar kâr açıkladı. Bu dönemde gelirler 11% artışla 134,4 milyar dolar ile, 131,5 milyar dolar olan beklentinin üzerinde geldi.
  • Fortinet (FTNT): Fortinet, karışık ikinci çeyrek bilançosu sonrası 24%’ün üzerinde değer kaybetti. Siber güvenlik şirketi, 1,29 milyar dolar gelirle 0,38 dolar düzeltilmiş hisse başına kâr açıklarken, analistler 1,3 milyar dolarla hisse başına 0,34 dolar kâr bekliyordu. 
  • Booking (BKNG): Bookings Holdings’in üçüncü çeyrekte brüt rezervasyonların artmasını beklediğini açıklamasının ardından hisse 12%’den fazla yükseldi. Online seyahat şirketi ayrıca ikinci çeyrekte 5,46 milyar dolar gelirle hisse başına 37,62 dolar düzeltilmiş kâr açıkladı. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC, MarketWatch