Borsa Haberleri

Borsayı Hareket Ettirenler: UPWK, MRNA, QCOM, PYPL

August 3, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Borsayı Hareket Ettirenler: UPWK, MRNA, QCOM, PYPL

ABD borsalarındaki kırmızı seyir devam ediyor. Hisse tarafında ise bazı şirketler güçlü gelişmelerle yükselirken, bazıları da değer kaybetti. 

📊 Bugün borsayı hareket ettiren hisselerle karşındayız!

  • Upwork (UPWK): Freelance platformu, üç aylık zararını azaltarak düzeltilmiş kâr elde etmenin yanı sıra, Wall Street beklentilerinin üzerinde gelir açıklayarak 40%’ın üzerinde yükseldi. Upwork, 2022’nin ikinci çeyreğindeki 23,8 milyon dolar ya da hisse başına 18 sentlik zarara kıyasla, ikinci çeyrekte 4 milyon dolar ya da hisse başına 3 sent zarar etti. Tek seferlik kalemlere göre ise şirket, hisse başına 10 sent kâr etti.
  • Qualcomm (QCOM): Yarı iletken üreticisi, ikinci çeyrekte 8,44 milyar dolar gelirle hisse başına 1,87 dolar düzeltilmiş kâr açıkladıktan sonra, analist beklentilerinin altında kalarak 10%’a yakın değer kaybetti. Bilançonun ardından Deutsche Bank, QCOM’un “AL” notunu “TUT” seviyesine düşürdü. 
  • PayPal (PYPL): Analistlerin tahminlerine yakın gelen bilançosuna rağmen şirket hisseleri 8%’in üzerinde geriledi. Ödeme şirketi, analistlerin tahminlerine paralel olarak hisse başına 1,16 dolar düzeltilmiş kâr açıklarken, 7,27 milyar dolarlık tahminlerin üzerinde, 7,29 milyar dolar gelir elde etti. 
  • Moderna (MRNA): Biyoteknoloji şirketinin ikinci çeyrek sonuçlarını açıklamasının ardından hisseler 2%’nin üzerinde değer kazandı. Moderna, çeyrek dönem zararı ve gelirindeki düşüşe rağmen, pazarlanabilir tek ürünü olan COVID aşısı için yılın geri kalanına yönelik beklentisini yükseltti.

Borsayı Hareket Ettirenler: UPWK, MRNA, QCOM, PYPL

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC, MarketWatch