Borsa Haberleri

Borsayı Hareket Ettirenler: TIVC, NIO, BBY

August 29, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Borsayı Hareket Ettirenler: TIVC, NIO, BBY

ABD borsaları, bugün güne karışık başladı. Hisse tarafında ise bazı şirketler güçlü gelişmelerle yükselirken, bazıları da değer kaybetti. 

📊 Bugün borsayı hareket ettiren hisselerle karşındayız!

  • Tivic Health Systems (TIVC): Tivic Health Systems, AmerisourceBergen (ABC) ile Tivic’in ürünlerini AmerisourceBergen’in üçüncü taraf pazarında kullanıma sunmak için bir anlaşma imzaladı. Şirket hissesi, açılışta 90%’ın üzerinde yükseldi. 
  • Nio (NIO): Çinli elektrikli araç üreticisi ikinci çeyrek bilançosunda beklentilerin üzerinde bir zarar açıkladıktan sonra güne 10%’un üzerinde düşüşle başladı.
  • Best Buy (BBY): Perakende şirketi bilançosunda Wall Street’in mali ikinci çeyrek beklentilerini aştıktan sonra 5%’e yakın yükseldi. Şirket, analistlerin 1,06 dolarlık beklentisinin üzerinde, hisse başına 1,22 dolar düzeltilmiş kâr açıkladı. 

Borsayı Hareket Ettirenler: TIVC, NIO, BBY

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC, MarketWatch