Borsa Haberleri

Borsayı Hareket Ettirenler: SYM, INCY, UBER, CAT, ACHR

August 1, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Borsayı Hareket Ettirenler: SYM, INCY, UBER, CAT, ACHR

ABD borsaları, ağustosun ilk gününe karışık başladı. Hisse piyasaları tarafında bazı şirketler güçlü gelişmelerle yükselirken, bazıları da değer kaybetti. 

📊 Bugün borsayı hareket ettiren hisselerle karşındayız!

  • Symbotic (SYM): Yapay zekâ destekli robotik teknolojisi alanında faaliyet gösteren şirket, dün açıkladığı ve beklentileri aşan bilançosunun ardından bugün 50%’nin üzerinde yükseldi. Ayrıca Raymond James, şirketin “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notunu korudu ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını 35 dolardan 65 dolara taşıdı.  
  • Archer Aviation (ACHR): Hem ABD Hava Kuvvetleri’nin şirketten hava aracı satın aldığı haberleri hem de ABD hükümetiyle olan anlaşmasını genişleteceği açıklamasının ardından 40% değer kazandı.
  • Uber Technologies (UBER): Şirket hisseleri, analistlerin beklentisi altında kalan ikinci çeyrek bilançosuna rağmen üçüncü çeyreğe yönelik güçlü beklentileriyle 3%’e yakın yükseldi. 
  • Caterpillar (CAT): İmalat şirketi, ikinci çeyrekte kârını ve gelirlerini analist tahminlerinin üzerinde artırdı. Üçüncü çeyrek için satışlarında düşüş öngörse de şirket hissesi 2%’ye yakın değer kazandı. 
  • Incyte (INCY): Incyte’in ikinci çeyrek bilançosu, analistlerin beklentilerini aştı ve hisseler 1% yükseldi. İlaç şirketi, ikinci çeyrekte 954,6 milyon dolarlık geliriyle 909,7 milyon dolarlık FactSet konsensüs tahminlerini aştı.
  • Estee Lauder (EL): Barclays’in şirketin “AL” notunu “NÖTR” seviyesine düşürmesinin ardından şirket hissesi 1,1% değer kaybetti. Barclays, Çin’deki zorlukların kısa vadede şirket üzerinde baskı yaratabileceğini söyledi.
  • ZoomInfo Technologies (ZI): Veri şirketinin üçüncü çeyrek gelirleri için zayıf bir tahmin açıklamasıyla hisseler piyasa öncesi işlemlerde yaklaşık 20% değer kaybetti. ZoomInfo, analistlerin 326 milyon dolarlık beklentilerinin altında kalarak, üçüncü çeyrekte 309 milyon ile 312 milyon dolar gelir beklediğini söyledi.

Borsayı Hareket Ettirenler: SYM, INCY, UBER, CAT, ACHR

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC, The Motley Fool, Yahoo Finance