Borsa Haberleri

Borsayı Hareket Ettirenler: SOVO, TSN, TRHC, DVA

August 7, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Borsayı Hareket Ettirenler: SOVO, TSN, TRHC, DVA

ABD borsaları haftanın ilk gününe artıda başladı. Hisse tarafında ise bazı şirketler güçlü gelişmelerle yükselirken, bazıları da değer kaybetti. 

📊 Bugün borsayı hareket ettiren hisselerle karşındayız!

  • Sovos Brands (SOVO): Rao’nun ana şirketi Sovos Brands’in hisseleri, gıda devi Campbell Soup’un (CPB) makarna sosu üreticisini 2,33 milyar dolara satın alacağını açıklamasının ardından 25%’e yakın arttı. Campbell, şirket için hisse başına 23 dolar ödeyecek ve bu rakam Sovos Brands’in son kapanış fiyatından 27,6% daha yüksek. 
  • DaVita (DVA): Diyaliz şirketinin hisseleri, UBS’in şirketin notunu “AL” seviyesine yükseltmesinin artdından 6%’ya yakın yükseldi. UBS, müşterilerine gönderdiği bir notta, şirket için “Wall Street’teki yüksek bilanço tahminlerini destekleyen işaretler” gördüğünü söyledi.
  • Tyson Foods (TSN): Tyson’ın mali üçüncü çeyrek bilançosunun beklentilerin altında gelmesiyle, hisseler 7,65% düştü. Tyson 13,14 milyar dolar gelirle hisse başına 0,15 dolar düzeltilmiş kâr elde etti. Analistler, 13,59 milyar dolar gelirle hisse başına 0,26 dolar öngörüyordu. Ayrıca Tyson’ın satışları da yıldan yıla düşüş gösterdi.
  • Tabula Rasa Healthcare (TRHC): Tabula Rasa, yılın ikinci çeyreğinde 9,9 milyon dolar zarar ve 90 milyon dolar gelir açıkladı ancak şirketin özel sermaye şirketi Nautic Partners tarafından 570 milyon dolara satın alacağı gelişmeleriyle hisseler 30%’un üzerinde değer kazandı. 

Borsayı Hareket Ettirenler: SOVO, TSN, TRHC, DVA

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC, Proactive Investors