Borsa Haberleri

Borsayı Hareket Ettirenler: POWL, HOOD, NCLH, SBUX

Ağustos 2, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Borsayı Hareket Ettirenler: POWL, HOOD, NCLH, SBUX

ABD borsaları, Fitch’in ABD’nin kredi notunu düşürmesi haberleriyle bugün ekside açıldı. Hisse tarafında ise bazı şirketler güçlü gelişmelerle yükselirken, bazıları da değer kaybetti. 

📊 Bugün borsayı hareket ettiren hisselerle karşındayız!

  • Powell Industries (POWL): Şirket hisseleri, beklentileri aşan güçlü ikinci çeyrek bilançosuyla 25%’in üzerinde yükseldi. Powell, 1,52 dolarlık hisse başına kâr ve yıllık 42,2% artış gördüğü 192 milyon dolarlık geliriyle analist tahminlerini geride bıraktı. 
  • Robinhood (HOOD): Robinhood hisseleri, kapanıştan sonra açıklanacak ikinci çeyrek sonuçları öncesinde 2% geriledi. FactSet anketine katılan analistler, çeyrek dönem bazında 1 sentlik küçük bir kayıp öngörüyor.
  • Norwegian Cruise Line Holdings (NCLH): Şirketin üçüncü çeyreğe yönelik beklenenden daha zayıf bir beklentiye işaret eden bilançosunun ardından hisse 3,2% değer kaybetti. Ayrıca Susquehanna da şirketin notunu “NÖTR” seviyesine düşürdü.
  • Starbucks (SBUX): Starbucks’ın mali üçüncü çeyrek satışlarının beklenenden daha düşük olduğunu açıklamasının ardından kahve zincirinin hisseleri 1%’den fazla değer kaybetti. Şirket, 9,17 milyar dolar gelirle hisse başına 1 dolar düzeltilmiş kâr açıkladı. Analistler, hisse başına 95 sent kâr ile 9,29 milyar dolar gelir öngörüyordu.
  • Humana (HUM): StreetAccount’a göre sağlık sigortacısı, ikinci çeyrekte hisse başına düzeltilmiş 8,94 kâr açıklayarak, analistlerin 8,76 dolarlık beklentisini aştı ve 5,6% değer kazandı. Şirket ayrıca, Medicare Advantage segmentinin bu yıl yaklaşık 825.000 üye ile büyüyeceğini tahmin ediyor.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC, Seeking Alpha