Borsa Haberleri

Borsayı Hareket Ettirenler: NVDA, SPLK, GES

Ağustos 24, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Borsayı Hareket Ettirenler: NVDA, SPLK, GES

ABD borsaları, merakla beklenen Nvidia’nın (NVDA) sağlam bilançosundan güç alarak bugün güne yeşilde başladı. Hisse tarafında ise bazı şirketler güçlü gelişmelerle yükselirken, bazıları da değer kaybetti. 

📊 Bugün borsayı hareket ettiren hisselerle karşındayız!

  • Nvidia: Şirket, dün kapanıştan sonra Wall Street beklentilerinin üzerinde açıkladığı gelir ve üçüncü çeyrek tahminlerinin ardından açılışta 3%’ün üzerinde değer kazandı. 
  • Splunk (SPLK): Bilançosu sayesinde bugünün kazananlarından olan Splunk, açılışta 13%’ün üzerinde yükseldi. 
  • Guess? (GES): Giyim şirketinin ikinci çeyrekte 664,5 milyon dolar gelirle hisse başına 0,72 dolar düzeltilmiş kâr bildirmesinin ardından hisseler 21%’den fazla değer kazandı.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC