Borsa Haberleri

Borsayı Hareket Ettirenler: NVDA, DHI, CLF, PSX

August 15, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Borsayı Hareket Ettirenler: NVDA, DHI, CLF, PSX

ABD borsaları, enflasyon verisinin beklentilerden yumuşak gelmesiyle güne artıda başladı. Hisse tarafında ise bazı şirketler güçlü gelişmelerle yükselirken, bazıları da değer kaybetti. 

📊 Bugün borsayı hareket ettiren hisselerle karşındayız!

  • Nvidia (NVDA): Morgan Stanley, UBS ve Wells Fargo’nun şirketin 12 aylık ortalama hedef fiyatını yükseltmesiyle hisse 2,25% ralli yaptı.
  • D.R. Horton (DHI): Yatırım gurusu Warren Buffett’ın Berkshire Hathaway’i (BRKA) 700 milyon dolar değerinde DHI satın aldığını açıkladı ve hisse 3,50%’un üzerinde yükseldi.
  • Cleveland-Cliffs (CLF): Şirketin 7,3 milyar dolar karşılığında United States Steel’i (X) satın alma teklifinin reddedilmesiyle hisse 2,13% değer kaybetti. 
  • Phillips 66 (PSX): Bank of America’nın şirketin düşük risk/ödül görünümü sebebiyle notunu düşürmesiyle 1,27% düştü. 

Borsayı Hareket Ettirenler: NVDA, DHI, CLF, PSX

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC