Borsa Haberleri

Borsayı Hareket Ettirenler: MMM, MCW, HT

Ağustos 28, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Borsayı Hareket Ettirenler: MMM, MCW, HT

ABD borsaları, bugün güne açılışta başladı. Hisse tarafında ise bazı şirketler güçlü gelişmelerle yükselirken, bazıları da değer kaybetti. 

📊 Bugün borsayı hareket ettiren hisselerle karşındayız!

  • 3M (MMM): Bloomberg News’in, şirketin kusurlu kulak tıkaçlarıyla ilgili 330.000’den fazla davayı geçici olarak çözmeyi kabul ettiğini bildirmesinin ardından hisseler 5%’e yakın yükseldi. Rapora göre şirket, uzlaşma için 5,5 milyar dolardan fazla ödeme yapacak.
  • Hersha Hospitality (HT): KSL Capital Partners’ın iştirakleri, lüks otel sahibi Hersha Hospitality’i 1,4 milyar dolarlık tamamı nakit bir anlaşmaya satın almak üzere anlaştı. Şirket hisseleri açılışta 55%’in üzerinde ralli yaptı.
  • Mister Car Wash (MCW): Oto yıkama hissesi, Piper Sandler’ın şirketin “NÖTR” notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine yükseltmesiyle 12% değer kazandı. Şirket, Mister Car Wash’ın önümüzdeki iki yıl için yukarı yönlü potansiyele sahip olduğunu söyledi.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC, MarketWatch

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti