Borsa Haberleri

Borsayı Hareket Ettirenler: GDRX, SOFI, XPEV, ON, NKLA

July 31, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Borsayı Hareket Ettirenler: GDRX, SOFI, XPEV, ON, NKLA

ABD borsaları, haftanın ilk gününe artışla başladı. Ancak hisse tarafında bazı şirketler güçlü gelişmelerle yükselirken, bazıları değer kaybetti. 

📊 Bugün borsayı hareket ettiren hisselerle karşındayız!

  • GoodRX (GDRX): Dijital sağlık hizmetleri platformu, TD Cowen’ın şirket notunu “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” olarak yükseltmesiyle açılışta 25%’e yakın yükseldi. Analistlerin yeni hedef fiyatı da hissenin 78% artış potansiyeli taşıdığını gösteriyor. 
  • SoFi Technologies (SOFI): SoFi, beklentileri aşan güçlü ikinci çeyrek bilançosunun yanı sıra 2023’ün tamamı için net kâr beklentilerini de yükseltti ve 20%’nin üzerinde değer kazandı. 
  • Nikola (NKLA): Şirket hisseleri, J.B. Hunt Transport Services’in (JBHT) bir iştirakinin, 13 Nikola sıfır emisyonlu kamyon satın alacağı anlaşmanın duyurulmasıyla 8,50% yükseldi.
  • On Semiconductor (ON): On Semiconductor, Wall Street beklentilerini aşan 1,29 dolarlık hisse başına kârı ve 2,09 milyar dolarlık geliriyle açılışta 4%’e yakın arttı. 
  • XPeng (XPEV): UBS’in yılbaşından bu yana 135% yükselen şirketin kısa vadeli dönemde fiyatlanması sebebiyle notunu “NÖTR”e indirmesinin ardından XPEV, 13%’ten fazla değer kaybetti.
  • Ford Motor (F): Jefferies, şirketin Model E aracına yönelik zayıf beklentiler sebebiyle şirket notunu “TUT”a indirdi ve hisse 2%’ye yakın düştü. 

Borsayı Hareket Ettirenler: GDRX, SOFI, XPEV, ON, NKLA

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC, Seeking Alpha