Borsa Haberleri

Borsayı Hareket Ettirenler: FULC, FN, DKS

Ağustos 22, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Borsayı Hareket Ettirenler: FULC, FN, DKS

ABD borsaları, teknoloji sektöründe beklenen önemli bilançolar öncesi artıda açıldı. Hisse tarafında ise bazı şirketler güçlü gelişmelerle yükselirken, bazıları da değer kaybetti. 

📊 Bugün borsayı hareket ettiren hisselerle karşındayız!

  • Fulcrum Therapeutics (FULC): ABD Gıda ve İlaç Dairesi’nin (FDA) şirketin orak hücre hastalığının olası tedavisine yönelik Araştırma Amaçlı Yeni İlaç (IND) başvurusuna ilişkin klinik kararını açıklamasının ardından 41% ralli yaptı.
  • Fabrinet (FN): Şirket hisseleri, güçlü bilançosunun yanı sıra 2023’e yönelik beklentilerini yükseltti ve 30%’a yakın değer kazandı. 
  • Dick’s Sporting Goods (DKS): Analist tahminlerinin altında kalan ikinci çeyrek bilançosunda 2023’e yönelik konsensüs beklentilerin altında bir görünüm açıklayan şirketin hisseleri 23%’ün üzerinde geriledi. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC, Seeking Alpha