Borsa Haberleri

Borsayı Hareket Ettirenler: ESTE, PANW, VMW, NSSC

Ağustos 21, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Borsayı Hareket Ettirenler: ESTE, PANW, VMW, NSSC

ABD borsaları, üst üste yaşadığı kayıpların ardından haftaya artıda başladı. Hisse tarafında ise bazı şirketler güçlü gelişmelerle yükselirken, bazıları da değer kaybetti. 

📊 Bugün borsayı hareket ettiren hisselerle karşındayız!

  • Earthstone Energy (ESTE): Permian Resources’ın (PR) şirketi 4,5 milyar dolarlık bir anlaşmayla satın alacağı gelişmelerinin ardından hisse 13%’ün üzerinde yükseldi. 
  • Palo Alto Networks (PANW): Siber güvenlik yazılımcısının hisseleri, güçlü bilançosunun ardından 16% değer kazandı. Palo Alto’nun mali dördüncü çeyrekte hisse başına kârı 1,28 dolar olan beklentinin üzerinde, 1,44 dolar oldu.
  • VMware (VMW): Broadcom’un (AVGO) şirketi satın almasına yönelik İngiltere rekabet kurulundan gelen onay sonrası VMW 5% yükseldi. 
  • Napco Security (NSSC): Yatırım şirketi B. Riley’nin şirketin “AL” notunu “NÖTR” seviyesine indirmesi ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 38 dolardan 24 dolara çekmesiyle şirket hissesi, 40%’a yakın değer kaybetti. 

Borsayı Hareket Ettirenler: ESTE, PANW, VMW, NSSC

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC, Seeking Alpha

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti