Borsa Haberleri

Borsayı Hareket Ettirenler: DRTS, FTCH, XPEV

Ağustos 18, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Borsayı Hareket Ettirenler: DRTS, FTCH, XPEV

ABD borsaları, üst üste yaşadığı kayıplarını sürdürüyor. Hisse tarafında ise bazı şirketler güçlü gelişmelerle yükselirken, bazıları da değer kaybetti. 

📊 Bugün borsayı hareket ettiren hisselerle karşındayız!

  • Alpha Tau Medical (DRTS): Şirketin kansere yönelik alfa radyasyon tedavisinin birçok denemede olumlu sonuçlar verdiğini açıklamasının ardından hisseler 14%’ün üzerinde yükseldi.
  • Farfetch (FTCH): E-ticaret şirketinin hisseleri, şirketin ikinci çeyrekte 572 milyon dolar gelirle analistlerin 649 milyon dolarlık tahmininin çok altında kalmasının ardından 38% geriledi. Şirket ayrıca yılın geri kalanı için beklenenden daha zayıf bir gelir tahmini yayınladı.
  • XPeng (XPEV): Çinli elektrikli otomobil üreticisinin hisseleri, şirketin açıkladığı bilançosunun ikinci çeyrekte beklenenden daha fazla zarar ettiğini göstermesinin ardından 7%’ye yakın geriledi.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC, MarketWatch

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti