Borsa Haberleri

Borsayı Hareket Ettirenler: CPRI, APP, BABA, TPR

Ağustos 10, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Borsayı Hareket Ettirenler: CPRI, APP, BABA, TPR

ABD borsaları, enflasyon verisinin beklentilerden yumuşak gelmesiyle güne artıda başladı. Hisse tarafında ise bazı şirketler güçlü gelişmelerle yükselirken, bazıları da değer kaybetti. 

📊 Bugün borsayı hareket ettiren hisselerle karşındayız!

  • Capri Holdings (CPRI), Tapestry (TPR): Capri 57%’den fazla değer kaybederken, Tapestry 10%’a yakın değer kaybetti. Bu hamleler, Coach ve Kate Spade markalarının arkasındaki lüks şirket Tapestry’nin, bugün Capri Holdings’i yaklaşık 8,5 milyar dolarlık bir anlaşmayla satın alacağını duyurmasının ardından geldi. Capri; Versace, Jimmy Choo ve Michael Kors markalarının sahibi.
  • AppLovin (APP): AppLovin hisseleri, şirketin güçlü ikinci çeyrek sonuçları ve iyimser üçüncü çeyrek gelir beklentilerini açıklamasının ardından 15% ralli yaptı. Oyun geliştiricisi, üçüncü çeyrekte analistlerin 741 milyon dolar beklentisini aşarak 780 milyon ile 800 milyon dolar gelir beklediğini açıkladı. 
  • Alibaba (BABA): Alibaba, analist beklentilerini aşan ikinci çeyrek bilançosuyla 5%’in üzerinde değer kazandı. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC