Borsa Haberleri

Borsayı Hareket Ettirenler: CHGG, NVO, LLY

Ağustos 8, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Borsayı Hareket Ettirenler: CHGG, NVO, LLY

ABD borsaları güne Moody’s’in bazı bankaların notunu düşürmesiyle ekside başladı. Hisse tarafında ise bazı şirketler güçlü gelişmelerle yükselirken, bazıları da değer kaybetti. 

📊 Bugün borsayı hareket ettiren hisselerle karşındayız!

  • Chegg (CHGG): Şirket hisseleri, ikinci çeyrek gelir beklentilerini aştıktan ve yapay zekâ odaklı stratejileri entegre etme planlarını açıkladıktan sonra 20%’nin üzerinde yükseldi. Eğitim teknolojisi şirketi, bu dönemde analistlerin 177 milyon dolar beklentisinin üzerinde, 183 milyon dolar gelir elde etti. 
  • Novo Nordisk (NVO): Şirketin kilo kaybı ilacı Wegovy’nin obez yetişkinlerde kalp hastalığı riskini 20% oranında azalttığını göstermesinin ardından ilaç şirketinin hisseleri 14% değer kazandı.
  • Eli Lilly (LLY): İlaç hisseleri, bilanço açıklamasında şirketin yıl sonu beklentilerini yükseltmesiyle 13,24% yükseldi. Analistler 1,98 dolar hisse başına kâr ve 7,58 milyar dolar beklerken, şirket 8,31 milyar dolar gelirle hisse başına 2,11 dolar düzeltilmiş hisse başına kâr açıkladı.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti