Borsa Haberleri

Borsayı Hareket Ettirenler: ANF, APLS, FL

August 23, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Borsayı Hareket Ettirenler: ANF, APLS, FL

ABD borsaları, merakla beklenen Nvidia (NVDA) bilançosu öncesi artıda açıldı. Hisse tarafında ise bazı şirketler güçlü gelişmelerle yükselirken, bazıları da değer kaybetti. 

📊 Bugün borsayı hareket ettiren hisselerle karşındayız!

  • Abercrombie & Fitch (ANF): Şirket, analist beklentilerini aşan güçlü bilançosu ve yılın geri kalanına yönelik yükselttiği tahminleriyle açılışta 15%’in üzerinde yükseldi. 
  • Apellis Pharmacueticals (APLS): Apellis’in dejeneratif bir göz hastalığını tedavi etmek için kullanılan bir ilaç olan Syfovre hakkında bir güvenlik güncellemesi yayınlamasının ardından ilaç şirketinin hisseleri yaklaşık 30% arttı. 
  • Foot Locker (FL): Spor ayakkabı perakendecisinin bu yıl ikinci kez görünümünü düşürmesinin ardından hisse 34%’ün üzerinde değer kaybetti. Şirketin düzeltilmiş kârı, mali ikinci çeyrekte beklentilere paralel olarak hisse başına 0,4 dolar oldu ancak gelirler, 1,88 milyar dolarlık beklentinin altında kaldı. Foot Locker ayrıca üç aylık temettü ödemesini de askıya aldı.

Borsayı Hareket Ettirenler: ANF, APLS, FL

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC