Borsa Haberleri

Borsayı Hareket Ettirenler: ADBE, PLCE, HE, CSCO

Ağustos 17, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Borsayı Hareket Ettirenler: ADBE, PLCE, HE, CSCO

ABD borsaları, üst üste yaşadığı kayıpların ardından yeşilde açıldı. Hisse tarafında ise bazı şirketler güçlü gelişmelerle yükselirken, bazıları da değer kaybetti. 

📊 Bugün borsayı hareket ettiren hisselerle karşındayız!

  • Adobe (ADBE): Yazılım şirketi, Bank of America’nın hisselerini “AL” seviyesine yükseltmesinin ardından 2%’nin üzerinde değer kazandı. Banka, Adobe’un yapay zekâ alanında lider olmanın eşiğinde olduğunu söyledi. Bank of America ayrıca 12 aylık ortalama hedef fiyatını de 575 dolardan 630 dolara taşıdı.
  • Children’s Place (PLCE): Şirket, ikinci çeyrek bilançosunda 345,6 milyar dolar gelir ve hisse başına 2,12 zarar ile analist beklentilerini aştıktan sonra 12%’nin üzerinde yükseldi. 
  • Hawaiian Electric (HE): Maui Electric’i denetleyen kamu hizmeti şirketi, Maui’deki orman yangınlarındaki potansiyel sorumluluğuna ilişkin endişeler nedeniyle 30%’un üzerinde değer kaybetti. Ayrıca Bank of America, hisse üzerindeki 12 aylık ortalama hedef fiyatını bu hafta ikinci kez düşürerek 11 dolardan 10 dolara indirdi.
  • Cisco Systems (CSCO): Bilgisayar ağı devi, güçlü bilançosunun ardından 4% değer kazandı. Dördüncü mali çeyrek için düzeltilmiş hisse başına kâr 1,14 dolar olarak gerçekleşti ve analistlerin 1,06 dolarlık beklentisini aştı. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC, Investing

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti