Borsa Haberleri

Borsanın Kısa Vade Yönü: Teknik Analiz Hangi Seviyeyi Gösteriyor?

March 9, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Borsanın Kısa Vade Yönü: Teknik Analiz Hangi Seviyeyi Gösteriyor?

FED Başkanı Jerome Powell’ın salı günkü açıklamalarının S&P 500’ü 3.900 seviyesine doğru zorladığını kaydeden JPMorgan, genel piyasa endeksinin bu kritik seviyeye meydan okuyabileceğini gösteren teknik faktörlere dikkat çekti:

● Daha önce 10 Şubat’ta 4.060 ve 17 Şubat’ta 4.089 arasında bir direnç noktası yakalayan gösterge endeks, dün erken saatlerde 3.990 seviyesinin yakınlarında gidip gelmişti.

● JPMorgan bir müşteri bilgilendirme yazısında, Powell’ın Capitol Hill’de takındığı şahin tavrın endeksin düşmesine yardımcı olduğunu ve S&P 500 için izlenecek bir sonraki seviyenin 3.900 olarak göründüğünü vurguladı.

● Kurumdan yapılan açıklamada, “Mayıs 2022’den itibaren endeksin iki kola ayrılmasını sağlayacak şekilde hareket eden bu alan nedeniyle, 3.900 seviyesindeki bükülme noktasını kırmanın satış baskısını artırabileceğine (düşüş) inanıyoruz. 3.760-3.764 seviyesini kırılma için ilk hedef olarak görüyoruz.” ifadelerine yer verildi.

● Diğer yandan hem 200 hem de 100 günlük hareketli ortalamaların 3.900 seviyesine yakın seyretmesi bir destek alanı oluşturabilir.

S&P 500’ün teknik grafiğini aşağıda görebilirsiniz:

Borsanın Kısa Vade Yönü: Teknik Analiz Hangi Seviyeyi Gösteriyor?

Borsanın Kısa Vade Yönü: Teknik Analiz Hangi Seviyeyi Gösteriyor?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha