Borsa Haberleri

Borsaların Geleceği: 2023 Sonu Küresel Ekonomik Büyüme Tahmini

December 20, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Borsaların Geleceği: 2023 Sonu Küresel Ekonomik Büyüme Tahmini

Wells Fargo’dan yapılan açıklamaya göre, derin veya uzun süreli bir resesyondan korunmak isteyen merkez bankaları 2023’ün sonuna kadar büyümeyi destekleme çalışmalarına başladı.

● Banka yakın zamanda hazırladığı bir bilgilendirme yazısında, faiz oranlarının muhtemelen 2023’ün başlarına kadar artacağını ancak çekirdek enflasyonun yüksek seviyelerde kalma olasılığı bulunsa da enflasyon düştüğünde sıkılaştırma politikalarının sonlandırılması gerektiğini açıkladı.

● Bazı G10 merkez bankalarının para politikalarını 2023’ün sonuna kadar gevşeteceği, bazılarının ise gelişmekte olan ekonomilerde bu gevşemeyi daha erken başlatacağı öngörülüyor.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● FED ve Avrupa Merkez Bankası’nın yaptığı ek faiz artışları, finans piyasalarında oynaklığı artıracak ve bu da cazip bir güvenli liman haline gelen Amerikan Doları’nı güçlendirecek. Banka, doların 2023’ün başlarında “gücünü yenileyeceğine” yönelik inancını koruduğunu vurguladı.

● Wells Fargo (WFC), küresel ekonominin 35%’inin gelecek yıl resesyona gireceğini ve yalnızca 1,7% seviyesindeki küresel GSYİH büyümesinin 80’lerin başından bu yana en yavaş büyüme oranı olduğunu ekledi.

Borsaların Geleceği: 2023 Sonu Küresel Ekonomik Büyüme Tahmini

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha