Bültenler

Borsalardaki Ralli Gücünü Koruyor

Kasım 9, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Borsalardaki Ralli Gücünü Koruyor

S&P 500 Kasım 2021’den bu yana en uzun kazanç serisini sürdürmeye çalışırken borsalardaki artış momentumu devam etti.

Bugün açılışta; Dow Jones 0,03%, S&P 500 0,12% ve Nasdaq 0,21% yükseldi.

📍 Ne Oldu?

Borsalar, uzun bir süredir yeşilde hareket ederek yatırımcıları memnun etmeye devam ediyor. Bugün ayrıca Hollywood grevlerinin sona ermesiyle medya hisseleri değer kazanırken, bilanço sezonu karışık rakamlar sundu.

Öte yandan Arm Holdings (ARM) halka açık bir şirket olarak ilk bilançosu sonrası 5% geriledi. Lyft (LYFT), rezervasyonların beklenenden kötü gelmesi ve araç paylaşım platformunun daha fazla zayıflık beklediğini söylemesiyle yaklaşık 2% düştü. Bu arada, MGM Resorts (MGM) güçlü sonuçlar ve yeni bir hisse geri alım programı ile 3% yükseldi.

Makro gündemde ise bugünün açıklanan veriler, işsizlik maaşı başvurularının bu hafta 3 bin azaldığını gösterdi.

👀 Ne Dediler? 

US Bank Wealth Management kıdemli yatırım stratejisti Robert Haworth’a göre, S&P 500’ün galibiyet serisine rağmen, piyasa hâlâ küçük bir liderliğe sahip. Haworth, yatırımcılar faiz ortamını değerlendirirken teknoloji hisselerinin de daha iyi performans göstermeye devam ettiğini söyledi:

Bu, daha yüksek oranların daha uzun süre bizimle olacağını düşünen bir piyasa gibi görünüyor. Gerçekten bölünmüş durumda.

📊 Hisse Hareketleri

Virgin Galactic (SPCE) hisseleri, beklentileri aştığı üçüncü çeyrek bilançosunun ardından 20% ralli yaptı. Uzay turizmi şirketi, analistlerin hisse başına 0,43 dolarlık zarar beklentisine karşılık hisse başına 0,28 dolar zarar açıkladı. Gelirler 1,7 milyon dolar oldu ve 1,1 milyon dolarlık konsensüsünü de aştı. Şirket dördüncü çeyrek için güçlü bir öngörüde bulunarak 1,5 milyon dolara karşılık 3 milyon dolar gelir beklediğini açıkladı. 

Disney (DIS) ESPN+ ve tema parklarındaki büyüme sayesinde beklenenden daha yüksek kâr açıklayarak 4,4% yükseldi. Ancak Disney’in bu çeyrekteki geliri, reklam gelirlerindeki düşüş nedeniyle yetersiz kaldı.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti