Piyasa Öncesi

Borsalarda Haftalık Düşüş Devam Ediyor

June 23, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Borsalarda Haftalık Düşüş Devam Ediyor

Hafta başından bu yana düşüş eğiliminde olan borsalar, son işlem gününe ekside başladı.

Cuma günü açılışta Dow Jones 0,78%, S&P 500 0,73% ve Nasdaq 0,90% geirledi.

📍 Ne oldu? 

Üç büyük endeks, geçen haftaki güçlü rallinin ardından haftalık kazanç serilerini bozmaya hazırlanıyor gibi görünüyor. Dow ve S&P 500 hafta başından bu yana sırasıyla 1% ve 0,6% değer kaybetti. Nasdaq ise 0,4% düşerek sekiz haftalık kazanç serisini bozmaya ve nisan ayından bu yana en kötü haftalık yükselişini kaydetmeye yakın.

🔎 Ne dediler?

BMO Wealth Management analisti Yung-Yu Ma, “Geçen hafta FED’in şu anda faiz oranlarını artırmayacaklarını ancak bu yıl içinde 1-2 kez daha artırabileceklerini belirten basın toplantısından bu yana piyasalar biraz baskı altında.” dedi.

Haksız da sayılmaz. FED Başkanı Powell’ın açıklamalarından bu yana borsalarda uzun bir süredir görülmeyen bir volatiliteye şahit olduk. Ma, bu gelişmelerin yatırımcıların merkez bankasının faiz artışı kampanyasına ilişkin devam eden görünümü “kabullenmesiyle” piyasaya bir “nefes aldırdığını” da sözlerine ekledi.

📊 Hisse Hareketleri

Starbucks (SBUX) şirket çalışanlarını temsil eden bir sendikanın, şirketin bazı şubelerinde LGBTQ temalı dekorasyonlara izin vermediği gerekçesiyle greve gittiğini açıkladı ve hisseler 1,1% düştü.

CarMax (KMX) bilançosunda Wall Street’in 7,49 milyar dolarlık beklentisini aşarak 7,69 milyar dolar gelir açıkladı, hisseler 6,8% ralli yaptı.

Under Armour (UAA), Wells Fargo’nun şirket notunu “EŞİT PORTFÖY AĞIRLIĞI”na indirmesiyle 3% değer kaybetti.

Borsalarda Haftalık Düşüş Devam Ediyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC