Bültenler

Borsalar Zayıf Veriler ve Yoğun Bilançolarla Ekside Açıldı

July 18, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Borsalar Zayıf Veriler ve Yoğun Bilançolarla Ekside Açıldı

Bir yandan piyasalarda bilanço telaşı başlarken, diğer yandan açıklanan yeni verilerle yoğun bir güne başlayan borsalar, açılışta kırmızıda seyrediyor.

Bugün açılışta Dow Jones 0,16%, S&P 500 0,09% ve Nasdaq 0,24% düştü.

📍 Ne oldu? 

Hisselerdeki artışla Dow Jones altıncı gün üst üste yükseldiği ve 0,22% değer kazandığı yılın en yüksek kapanışının ardından bugüne düşüşle başladı.  

Öte yandan, AT&T (T) hissesi, 6,7% değer kaybederek 1993’ten bu yana en düşük seviyelerine indi. Bunun sebebi de The Wall Street Journal tarafından telekom şirketini zehirli kurşun kablo kullanımıyla ilişkilendiren bir soruşturmanın hemen ardından Citi’nin şirket notunu düşürmesi oldu. 

Tabii ki yatırımcı gündeminde ağırlıklı olarak Bank of America (BAC) ve Morgan Stanley (MS) gibi bankacılık devi bilançoları yer aldı. 

🔎 Ne dediler?

Bilanço sezonu, son enflasyon verilerinin birçok yatırımcı arasında yumuşak iniş senaryosunu güçlendirdiği ve hisselerin bu yılki rallisini sürdürdüğü bir döneme denk geliyor. Ancak bazı kuşkular devam ediyor.

SoFi’den Liz Young “Güçlü bir noktada olduğumuzu düşünmüyorum. Güçlü bir noktada olsaydık, bu olumsuz öncü göstergelere ve hatta bazı eşzamanlı göstergelere sahip olmazdık.” diyor. 

🎯 Makroekonomik Veriler

Bugünün makroekonomik veri gündeminde perakende satışlar yer aldı. Perakende satışlar, haziran ayında bir önceki aya göre 0,2% yükseldi. 

Verileri açıklayan ABD Ticaret Bakanlığı, tüketici harcamalarının haziran ayında enflasyon görünümündeki iyileşmeye rağmen zayıf kaldığını belirtti.

📊 Hisse Hareketleri

Pinterest (PINS) hisseleri, Evercore’un şirketin iyileşen reklam trendlerinin şirkete olumlu yansıyacağı açıklamalarıyla 4% yükseldi.  

Bank of America (BAC) hisseleri, beklentilerin üzerinde açıkladığı ikinci çeyrek bilançosuyla açılışta 1% değer kazandı. 

Borsalar Zayıf Veriler ve Yoğun Bilançolarla Ekside Açıldı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC