Bültenler

Borsalar, Temmuzun Son Gününe Yatay Başladı

Borsalar, Temmuzun Son Gününe Yatay Başladı
Google News Icon Takip Et

Geçen haftaki güçlü bilançolar ve beklentilere paralel FED kararının ardından borsalar haftanın ilk gününde yatay açıldı.

Bugün açılışta; Dow Jones 0,43%, S&P 500 0,81% ve Nasdaq 1,39% değer kazandı. 

📍 Ne oldu? 

Hisse endeksleri bu ay yükselişe geçti; S&P 500 3,2% artarak, Ağustos 2021’de sona eren yedi aylık seriden bu yana ilk kez üst üste beşinci pozitif ayını geçirme yolunda ilerliyor. Teknoloji ağırlıklı Nasdaq da ocaktan bugüne 4,2% değer kazandı. 

Ekonomik verilerin işgücü piyasasında devam eden gücü ve soğuyan enflasyonu yansıtmasıyla yatırımcılar son bir hafta içinde yumuşak iniş senaryosu konusunda giderek daha umutlu hale geldi. İkinci çeyrek bilançoları da beklenenden daha iyi gelmeye devam ediyor.

🔎 Ne dediler?

Goldman Sachs stratejisti David Kostin, “Şirketlerin düşük çıtayı aşacağını tahmin ediyorduk. Şu ana kadar bilanço açıklayan yapan şirketlerin 55%’i konsensüs tahminleri aşarak tarihsel ortalamanın üzerine çıktı ve toplamda yıllık 7%’lik hisse başına kâr düşüşü, beklentilerden 200 baz puan daha iyi seyrediyor.” diyor. 

📊 Hisse Hareketleri

Adobe (ADBE), Morgan Stanley’nın şirketin “EŞİT PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” olarak güncellemesiyle açılışta 3,06% yükseldi. 

Hasbro (HAS) Bank of America’dan aldığı “AL” notu ve ortalama hedef fiyattaki artışla 3%’ün üzerinde yükseldi.

GoodRX (GDRX) hisseleri, TD Cowen’ın şirketin notunu “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS”a yükseltmesiyle 25%’in üzerinde değer kazandı. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC