Bültenler

Borsalar, Temmuzu Artıda Tamamladı

August 1, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Borsalar, Temmuzu Artıda Tamamladı

ABD hisseleri temmuzun son gününde küçük kazançlar elde etti ve kurumsal bilançolar ile dirençli bir ekonomiye yönelik iyimserlikle S&P 500 ve Nasdaq beş günlük artış serilerini korudu. 

Dün kapanışta; Nasdaq 0,21%, S&P 500 0,15% ve Dow Jones 0,28% yükseldi.

Analist Yorumu 

Ağırlıklı olarak beklentilerin üzerinde gelen güçlü ikinci çeyrek bilançoları ve ekonomik büyümenin seyrine yönelik artan güven, borsaları desteklemeye devam ediyor. 

UBS analisti Jason Draho, S&P 500’ün yılbaşından bu yana yaklaşık 20%’lik yükselişinin, “fiyatlanan çok sayıda iyi haberi” yansıttığını ve hisselerin herhangi bir engel olmadan yükselmesine izin verdiğini söyledi.

Draho, “S&P 500 değerleme bazında ucuz değil. Asıl soru şu: ‘Daha ne kadar yükselebilir?’ ve yatırımcılar performans kovalamak konusunda isteksiz olabilirler.” diyor. Ayrıca analiste göre, FED faiz oranlarını “açıkça kısıtlayıcı bir seviyeye yükselttiğine göre, bunun ileride ekonomik acıya neden olma riski var.

Borsayı Hareket Ettirenler

1. Bazı piyasa değeri yüksek (mega-cap) hisselerdeki zayıflığın genel endeks performansına yansıması

2. Bu hafta açıklanacak bir dizi bilanço ve ekonomik veri öncesi bekle ve gör modu

3. Piyasa değeri düşük hisselerdeki güçlü seyir

Öne Çıkan Sektörler

Güçlü: Enerji, Emlak, Finans, Ham Madde 

Zayıf: Sağlık, İletişim, Tüketici Ürünleri

Öne Çıkan Hisseler

Quest Diagnostics (DGX), Alzheimer hastalığına yakalanma riskini ölçen ilk kan bazlı biyobelirteç testini pazara sunduğunu duyurdu ve hisseleri 0,5% yükseldi.

SoFi Technologies (SOFI), ikinci çeyrekte analist beklentilerini aşmanın yanı sıra yılın geri kalanına yönelik tahminlerini de yükseltti. Şirket hissesi, 19,9% ralli yaptı. 

Ford Motor (F) hisseleri, Jefferies analisti Philippe Houchois’in şirket notunu “TUT”a indirmesiyle 0,4% değer kaybetti.

Borsalar, Temmuzu Artıda Tamamladı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı