Bültenler

Borsalar Teknoloji Bilançoları Öncesi Artıda Kapandı

Borsalar Teknoloji Bilançoları Öncesi Artıda Kapandı
Google News Icon Takip Et

S&P 500 ve Nasdaq, ABD Hazine tahvili getirilerindeki artış ve Çin ekonomisine ilişkin devam eden endişelere rağmen, teknolojinin önde gelen isimlerinin bilançoları ve Jackson Hole öncesi haftanın ilk gününü artıda tamamladı. 

Dün kapanışta; Nasdaq 1,56% ve S&P 500 0,69% yükselirken, Dow Jones 0,11% düştü. 

Analist Yorumu 

OANDA analisti Edward Moya, “FED Başkanı Jerome Powell’ın Jackson Hole konuşması öncesinde tahvil piyasasındaki satışların yoğunlaştığını görüyoruz, bu da piyasanın bu konuşma öncesinde nasıl pozisyon almak istediğini gösteriyor. FED’in şahin tutumunu sürdürmesi, enflasyonla mücadelede agresif olmaya devam edeceğini belirtmesi ve daha fazla faiz artışının mümkün olduğu sinyalini vermesi muhtemel.” diyor.

Moya ayrıca kısa vadeli Hazine tahvili faizlerindeki yükselişe de atıfta bulunarak, “Hisseler zorlanacak çünkü birçok yatırımcı üç aylık bir yatırımla çok daha fazlasını elde edebileceklerini ve son birkaç on yılda gördüğümüzden çok daha cazip getiriler elde edebileceklerini düşünüyor.” yorumunu yapıyor. 

Borsayı Hareket Ettirenler

1. Piyasa değeri yüksek (mega-cap) hisselerde görülen dipten alma eğilimi

2. ABD Hazine tahvili getirilerindeki artış

Öne Çıkan Sektörler

Güçlü: Teknoloji, İletişim

Zayıf: Kamu Hizmetleri, Emlak, Enerji, Tüketici Ürünleri, Sanayi, Ham Madde

Öne Çıkan Hisseler

Palo Alto Networks (PANW) hisseleri, şirketin analist beklentilerini aşan güçlü bilançosuyla dünü 14,8% artıda tamamladı. 

Tesla (TSLA) Baird analisti Ben Kallo’nun elektrikli araç üreticisi için ikinci çeyrekte olumlu gelişmeler gördüğüne ilişkin açıklamasıyla kapanışta 7,3% ralli yaptı.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı