Bültenler

Borsalar, Son 2 Yılın En Uzun Kazanç Serisinde

November 8, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Borsalar, Son 2 Yılın En Uzun Kazanç Serisinde

Kasım ayına güçlü bir ralliyle başlayan borsalardaki yükseliş bugün de devam etti. Nasdaq ve S&P 500, 2021’in sonundan bu yana en uzun kazanç serisini yakaladı. 

Bugün açılışta; Dow Jones 0,21%, S&P 500 0,21% ve Nasdaq 0,20% yükseldi.

📍 Ne Oldu?

Borsalardaki bu kazançlar, S&P 500 şirketlerinin yaklaşık 80%’inin içinde bulunduğumuz bilanço sezonunda beklentileri aşmasının ardından geldi. Öte yandan yavaşlayan talep, yalnızca 59%’unun gelir beklentilerini de aştığı anlamına geliyor. LSEG’e göre bu fark en son 2015’in dördüncü çeyreğinde bu kadar genişti.

Büyük sermayeli teknoloji hisselerinin öncülüğünde devam eden bilanço sezonu, analistlere göre merkez bankasının sessiz eylemiyle birleştiğinde piyasanın 2024 yılına iyi bir başlangıç yapabileceğinin müjdesini verebilir. 

👀 Ne Dediler? 

Mahoney Asset Managament CEO’su Ken Mahoney, “Tüm büyük teknoloji hisseleri çoktan rakamlarını açıkladı; bu noktada herkesin nerede olduğunu biliyoruz. Dolayısıyla artık çok fazla sürpriz olmamalı.” diyor. 

Mahoney, ekonominin “FED’in faiz artırması için ne çok sıcak ne de çok soğuk olan Goldilocks ortamında” olabileceği konusunda iyimser:

Performans kaygısına karşı bir yılsonu rallisi yaşayabileceğimizi ve Apple (AAPL), Microsoft (MSFT), Alphabet (GOOGL) ya da diğer üst düzey isimlerde liderliği koruyabileceğimizi düşünüyorum.

📊 Hisse Hareketleri

Warner Bros Discovery (WBD) hisseleri, şirketin üçüncü çeyrek bilançosunda beklentilerin altında rakamlar açıklamasının ardından 14%’ün üzerinde geriledi.

Quanta Services (PWR) Goldman Sachs’ın şirket notunu “AL” seviyesine yükseltmesiyle 2,5% yükseldi. Banka, elektrik şebekesi modernizasyonuna yönelik kamu hizmeti yatırımlarının devam etmesi ihtiyacı ışığında, hissedeki son değer kaybının yatırımcılar için bir fırsat olduğuna inanıyor. 

eBay (EBAY) şirketin dördüncü çeyrek ve 2023’e yönelik tahminlerini düşürmesinin ardından 5,71% değer kazandı. 

Borsalar, Son 2 Yılın En Uzun Kazanç Serisinde

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC