Bültenler

Borsalar Kasım Rallisine Mola Verdi

Kasım 28, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Borsalar Kasım Rallisine Mola Verdi

Hisseler için oldukça olumsuz geçen eylül ve ekim aylarının ardından yatırımcıların büyük bir sevinçle kutladığı kasım rallisi yavaşlarken, borsalar güne kırmızıda başladı. 

Bugün açılışta; Dow Jones 0,13%, S&P 500 0,33% ve Nasdaq 0,61% geriledi.

📍 Ne Oldu?

Hafta başında ekside açılan borsalardaki aşağı yönlü ivme bugün de devam etti. Ancak bu ılımlı gerilemeye rağmen borsalar kasım ayını yükselişle tamamlamaya hazırlanıyor. Dow ve S&P 500’ün bu ay sonunda sırasıyla 6,9% ve 8,5%, Nasdaq’ın ise 10,8% yükselmesi bekleniyor. 

Öte yandan bugünün öne çıkan gündemleri arasında Zscaler (ZS) bilançosu yer aldı. Bulut güvenliği şirketi, 2024 mali yılının ilk çeyreği için beklentileri aşan gelir ve kâr açıkladı ancak 2024 ödemeleri için 2,52 milyar ile 2,56 milyar dolar aralığındaki öngörüsünü korudu. 

👀 Ne Dediler? 

US Bank Wealth Management stratejisti Terry Sandven, “Genel olarak bakıldığında, hisseler güçlü kasım ayı getirilerinin ardından tatil harcamaları beklentisiyle duraklama modunda görünüyor. Boğa (artış beklentisi) ve ayılar (düşüş beklentisi) arasındaki çekişme, dengeli bir şekilde devam ediyor. Bu da bize göre, piyasadaki düşüşün istisnadan ziyade norm olduğunu gösteriyor.” yorumunu yapıyor. 

Buraya Dikkat!

Yatırımcılar bugün konut fiyatları ve tüketici güveni gibi ekonomik verileri takip edecek. Bilanço cephesinde ise CrowdStrike (CRWD) kapanıştan sonra çeyrek dönemlik rakamlarını açıklayacak.

Piyasalar bugün ayrıca gün boyunca açıklama yapacak olan Fed yetkililerini de takip edecek. Bu konuşmacılar arasında Chicago Fed Başkanı Austan Goolsbee’nin yanı sıra Fed Guvernörleri Christopher Waller ve Michelle Bowman da yer alıyor.

📊 Hisse Hareketleri

Boeing (BA) hisseleri, RBC Capital Markets’ın şirket notunu “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” seviyesine taşımasının ardından 1%’in üzerinde yükseldi. Analist Ken Herber, şirketin ticari ve savunma segmentlerindeki güçlü talebin daha sürdürülebilir bir hal almasıyla 2024 görünümünün iyileştiğini belirtiyor.

Crocs (CROX) Raymond James’in şirket notunu “GÜÇLÜ AL” olarak güncellemesiyle 4%’e yakın değer kazandı. Analist Rick Patel, Crocs’un 2024’e doğru ilerleyen iş yapısına daha fazla güveniyor ve hissenin fiyat/kazanç oranının “ılımlı gelir artışı beklentimiz göz önüne alındığında oldukça iyi” olduğunu belirtiyor.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC