Bültenler

Borsalar Kasım Rallisine Bir Mola Verdi

Kasım 16, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Borsalar Kasım Rallisine Bir Mola Verdi

Kasım ayının başındaki güçlü rallinin duraksamaya girmesiyle borsalar perşembe gününe hafif bir düşüşle başladı. 

Bugün açılışta; Dow Jones 0,15%, S&P 500 0,02% ve Nasdaq 0,20% düştü.

📍 Ne Oldu?

Bugün açıklanan verilere göre, ithalat fiyatları ekim ayında 0,8% düşerek ekonomistlerin 0,3%’lük beklentisinin üzerinde geriledi. Bu durum, geçen hafta haftalık işsizlik başvurularındaki artışla birleştiğinde, bu haftanın başlarında enflasyonun nihayet yavaşladığını gösteren önemli enflasyon raporlarını takip etti.

Yatırımcıların son enflasyon verilerini alkışlamasıyla Wall Street’te kazançlı birkaç gün yaşanıyordu. Dow 160 puandan fazla değer kazanarak üst üste dördüncü kazanç seansını dün yaklaşık 0,5%’lik bir artışla tamamladı. 

Toptan eşya fiyatlarının bir göstergesi olan ekim ayı üretici enflasyonu ise dün açıklanan verilere göre 0,5% düştü. Bu, Nisan 2020’den bu yana en büyük aylık düşüşe işaret etti.

👀 Ne Dediler? 

SocGen’den Kit Juckes, “Dünkü ABD perakende satış verileri makul bir şekilde ‘güçlü’ olarak tanımlanamaz ancak piyasanın ABD ekonomisinin gerçekten yavaşladığına dair düzenli teyit ihtiyacı, heyecan verici olmayan verilerin tahvil piyasası rallisini ve dolar satışını durdurmak için yeterli olduğu anlamına geliyordu.” yorumunu yapıyor. 

📊 Hisse Hareketleri

Walmart (WMT) hisseleri, şirketin bilançosunda gelir ve kâr beklentilerini aşmasına rağmen, 6,40 ile 6,48 dolar aralığındaki düzeltilmiş hisse başına kâr tahminlerinin analistlerin beklentilerin altında kalmasıyla 6%’nın üzerinde geriledi. 

Cisco Systems (CSCO) konsensüs analist beklentilerinin altında kalan tahminlerinin ardından 11% düştü.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti