Bültenler

Borsalar Haftaya Ekside Başladı

Ağustos 14, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Borsalar Haftaya Ekside Başladı

Borsalar, halihazırda zayıf bir başlangıç yaptıkları ağustos ayında zorlu günler geçirmeye devam ediyor. 

Bugün açılışta; Dow Jones 0,24%, S&P 500 0,07% ve Nasdaq 0,04% düştü. 

📍 Ne oldu? 

Borsalardaki hareketler, hisselerin yaz sonundaki yükselişini sürdürmekte zorlandığı bir dönemde geldi. Geçtiğimiz hafta S&P 500 ve Nasdaq Composite sırasıyla 0,3% ve 1,9% değer kaybetti. 

Ancak bu hafta, Home Depot (HD), Target (TGT) ve Walmart’tan (WMT) gelecek bilançolar, ABD tüketicisinin durumuna ilişkin içgörüler sunabilir. Ayrıca salı günü de temmuz ayı ait perakende satış verileri açıklanacak.

Bu haftanın bilançoları, geçen hafta fiyat artışlarının pandemi sonrası zirvesinden gevşediğini ancak hala FED’in 2% hedefinin üzerinde olduğunu gösteren karışık bir enflasyon raporunun ardından gelecek.

🔎 Ne Dediler?

UBS analisti Jason Draho, “İki hafta önce ‘Sırada ne var’? sorusuna verdiğimiz yanıt, ekonomiye ilişkin yeterince yeni veri ve FED’den yeni sinyaller gelene kadar piyasaların yakın vadede durgun olacağı yönündeydi. Bu ay piyasadaki dalgalanma bu görüşle tutarlı.” diyor.

📊 Hisse Hareketleri

U.S. Steel (X) hisseleri, rakibi Cleveland-Cliffs’in (CLF) 7,3 milyar dolarlık satın alma teklifini reddetmesiyle açılışta 26% yükseldi.

Tesla (TSLA) yıl başından bu yana yaptığı agresif fiyat indirimlerine bugün Çin’de yaptığı yeni düşüşlerle devam etti. Şirket hissesi, 2% değer kaybetti.

Okta (OKTA) Goldman Sachs’in şirket notunu “AL” seviyesine yükseltmesiyle 5% arttı. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC