Bültenler

Borsalar Eylüle Kırmızıda Başladı

Borsalar Eylüle Kırmızıda Başladı
Google News Icon Takip Et

ABD borsalarındaki düşüş eğilimi, FED beklentileri ve petrol piyasasındaki yeni gelişmelerle devam etti. 

Bugün açılışta; Dow Jones 0,38%, S&P 500 0,51% ve Nasdaq 0,84% geriledi. 

📍 Ne Oldu? 

Bugün piyasaların yakından takip ettiği gelişmeler arasında hisse hareketleri de yer aldı. Roku (ROKU), işten çıkarmalar da dahil olmak üzere bir dizi maliyet azaltma önlemini paylaştıktan sonra 13% ralli yaptı. AMC Entertainment (AMC) ise ek bir hisse satışı duyurduktan sonra 17% geriledi.

Borsalardaki aşağı yönlü baskının bir kısmı da Suudi Arabistan ve Rusya’nın gönüllü arz kesintilerini uzatmasının ardından kasım ayından bu yana en yüksek seviyesine yükselen petrol fiyatlarından geldi. Hazine tahvillerinin getirileri de yükselerek riskli varlıklar üzerinde baskı oluşturdu.

👀 Ne Dediler?

Allianz’dan Mohamed El-Erian, yükselen petrol fiyatlarının enflasyonu etkilediğini ve beklenenden daha güçlü bir ekonomiyle birlikte FED’in yaklaşan faiz kararlarını büyük ölçüde etkileyeceğini söyledi.

El-Erian, “Bu ay faiz artırmayacaklar ancak tekrar artırma olasılığına kapıyı açık tutacaklar.” dedi.

📊 Hisse Hareketleri

Enbridge (ENB) hisseleri, Dominion Energy’nin (D) üç doğal gazdağıtım şirketini 9,4 milyar dolara satın alacağı açıklamasının ardından 7,2% değer kaybetti.

Gitlab (GTLB) açıkladığı güçlü ikinci çeyrek bilançosunun ardından 6% yükseldi.

Toast (TOST) hisseleri, UBS’in bir notunda üç aylık net yeni eklemeler ve kâr genişlemesi için artan potansiyeli gerekçe göstererek, şirketin “NÖTR” notunu “AL” seviyesine yükseltmesiyle 4,1% arttı.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC