Bültenler

Borsalar Bilanço Karmaşasında Ekside Açıldı

October 18, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Borsalar Bilanço Karmaşasında Ekside Açıldı

Bilanço sezonunun hız kazandığı ve Wall Street’in önemli mali raporları beklediği çarşamba gününe borsalar kırmızıda başladı.

Bugün açılışta; Dow Jones 0,34%, S&P 500 0,51% ve Nasdaq 0,70% geriledi.

📍 Ne Oldu?

Wall Street; süregelen İsrail-Hamas savaşının etkilerini ve olası jeopolitik sonuçlarını değerlendirmeye devam ediyor. Yatırımcılar ayrıca bilanço sezonunda açıklanan en son rakamları inceliyor.

JB Hunt (JBHT), beklenenden daha zayıf gelirleri nedeniyle 6%’dan fazla kayıpla S&P 500’ün düşüşüne öncülük ederken, United Airlines (UAL) yumuşak beklentiler nedeniyle geriledi. Morgan Stanley (MS) 6%’nın üzerinde düşerek 2020’den bu yana en kötü gününü geçirmeye hazırlanıyor. Bankanın varlık yönetimi bölümünden gelen zayıf performans şirketin diğer kalemlerini gölgede bıraktı.

Öte yandan, Procter & Gamble (PG) üçüncü çeyrekte analist beklentilerini aştıktan sonra 2%’den fazla yükseldi. Yatırımcılar şimdi dikkatlerini bugün kapanıştan sonra açıklanacak olan Netflix (NFLX) ve Tesla (TSLA) bilançolarına çevirdi.

FactSet’e göre, S&P 500’deki şirketlerin 10%’undan biraz fazlası sonuçlarını açıkladı ve hâlihazırda rakamlarını yayınlayan şirketlerin yaklaşık 78%’i analist beklentilerini aştı.

👀 Ne Dediler? 

Ameriprise Financial baş piyasa stratejisti Anthony Saglimbene, şirketlerin hâlihazırda düşük bir çıtayla karşı karşıya olduğu düşünüldüğünde, “kârların analistlerin tahminlerini aşması sürpriz değil. Hisselerin yakın ve orta vadedeki yönünü belirleyecek olan daha çok görünümler ve faiz oranlarının yönü olacak.” yorumunu yaptı.

📊 Hisse Hareketleri

Citizens Financial Group’un (CFG) hisseleri, şirketin üçüncü çeyrek bilançosunda beklentileri karşılayamamasının ardından 3,7% geriledi.

Interactive Brokers (IBKR) güçlü üçüncü çeyrek bilançosuna rağmen 5%’in üzerinde düştü. 

Borsalar Bilanço Karmaşasında Ekside Açıldı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC