Bültenler

Borsalar Ağustosun Son Haftasına Artıda Başladı

Borsalar Ağustosun Son Haftasına Artıda Başladı
Google News Icon Takip Et

Teknoloji hisselerindeki yukarı yönlü hareketlere bağlı olarak borsalar haftanın ilk gününe yükselişle başladı. 

Bugün açılışta; Dow Jones 0,68%, S&P 500 0,57% ve Nasdaq 0,59% yükseldi. 

📍 Ne Oldu? 

Teknolojinin gözdesi Tesla (TSLA) 1,5% değer kazanarak ağustos ayındaki kayıplarının bir kısmını telafi etti. Hisse, ocak ayından bugüne kadar 9% geriledi. Meta Platforms (META), Microsoft (MSFT) ve Alphabet (GOOGL) de yükseldi.

Bu hareketler, teknolojinin ağustos ayının sonlarına doğru yeniden toparlanmaya çalışma çaabalarını yansıtıyor

Hisseler, FED Başkanı Jerome Powell’ın yeni açıklamalarının ardından kazançlı bir seans geçiriyor. Cuma günü Powell, devam eden ekonomik büyüme ve güçlü tüketici harcamalarına dair bazı işaretlerin altını çizdi ancak merkez bankasının ek faiz artışlarıyla “dikkatli bir şekilde ilerleyeceğini” belirtti.

Powell yaptığı konuşmada, “Enflasyon zirve noktasından aşağıya doğru hareket etmiş olsa da -ki bu memnuniyet verici bir gelişme- hala çok yüksek. Gerekirse, faiz oranlarını daha da yükseltmeye hazırız ve enflasyonun hedefimize doğru sürdürülebilir bir şekilde düştüğünden emin olana kadar politikayı kısıtlayıcı bir seviyede tutma niyetindeyiz.” dedi. 

📊 Hisse Hareketleri

Hersha Hospitality (HT), KSL Capital Partners’ın iştiraklerinin, lüks otel sahibini 1,4 milyar dolarlık tamamı nakit bir anlaşmaya satın almak üzere anlaştığı açıklamalarıyla açılışta 55%’in üzerinde ralli yaptı.

Mister Car Wash (MCW) hisseleri, Piper Sandler’ın şirketin “NÖTR” notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine yükseltmesiyle 12% değer kazandı. Şirket, Mister Car Wash’ın önümüzdeki iki yıl için yukarı yönlü potansiyele sahip olduğunu söyledi.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC