Borsa İstanbul

Borsada Yükseliş Sürüyor

Borsada Yükseliş Sürüyor
Google News Icon Takip Et

Borsa İstanbul, geride kalan iki haftayı yükselişle tamamlamasının ardından bu haftaya da alıcılı başladı.

Borsa İstanbul, geçtiğimiz iki haftayı yükselişle tamamlarken, yeni haftanın ilk işlem gününde de primli seyrediyor.

BIST 100 endeksi, açılışta 0,13% değer kazanarak 7996 puana çıkarken; 7979 – 8062 puan arasında işlem görüyor. Endeks, 11.30 itibarıyla 1% artışla 8066 puandan fiyatlanıyor.

Açılışta bankacılık endeksi 0,31% azalırken, holding endeksi 0,07% artış kaydetti. BIST 100 Endeksinde 8060 ve 8150 seviyeleri direnç, 7900 ve 7750 puanları ise destek konumunda bulunuyor.

Borsa, cuma günü kapanışta 1,15% artışla ve 7986 puandan haftayı kapatmıştı.

Moody’s Not Görünümünü Pozitife Yükseltti

Diğer yandan kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s cuma günü piyasalar kapandıktan sonra Türkiye hakkında beklenen değerlendirme raporunu yayımladı.

Raporda, Türkiye’nin kredi notunun “B3” olarak teyit edildiği, daha önce “durağan” olan not görünümünün ise “pozitif”e yükseltildiği bildirildi.

Kuruluş not görünümündeki yükseliş kararını  “Ekonomi politikasındaki belirleyici değişiklik, özellikle de Ortodoks para politikasına dönüş” olarak gerekçelendirdi.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Ekonomim