Borsa Haberleri

Borsada Yatırımcı Sayısı Arttı

Nisan 2, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Borsada Yatırımcı Sayısı Arttı

Borsada yatırımcı sayısı halka arzların etkisiyle mart ayında yeniden artış gösterdi.

Borsa İstanbulda yatırımcı sayısı mart ayında 52 bin 725 artışla 8 milyon 216 bin 67 oldu. Şubat ayında yatırımcı sayısı 8 milyon 163 bin 342 olarak kaydedilmişti.

1 Milyon ve Üzeri Portföyü Bulunan Yatırımcı Sayısı Azaldı

Borsada yatırımcı sayısında artış devam ederken, 1 milyon TL üzerindeki portföyü olan yatırımcıların azalması dikkat çekti.

Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK) verilerine göre 1 milyon TL üzerinde portföyü olan yatırımcı sayısı mart ayında 235 bin 198’e geriledi. Bu sayı şubat ayında 246 bin 742 olarak kaydedilmişti.

Verilere göre mart ayında bu yatırımcı grubunun portföy büyüklüğü de bir önceki aya göre yatay bir performansla 4,64 trilyon TL oldu.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti